Alican Sigorta Acenteliği ve Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

ALİCAN SİGORTA

Alican Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

Güven İçinde Yaşamanız için...

Uzman sigortacılık ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımız ile her müşterimiz özeldir. Gerek Aykon Otomotiv'den satın almış olduğunuz araçlar için gerekse tüm araç, gayrimenkul ve kişisel sigorta ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz. Oası araç hasarlarında orijinal parça ile garantili işlem yapıyor ve 7/24 hasar hizmeti desteği veriyoruz.


Hizmetlerimiz

Karayolları ve Belediyelere ait karayolu üzerinde, hukuki açıdan 3. Şahıs olarak nitelendirilen mal, eşya ve şahıslara karşı oluşabilecek hasarlarınızı kusur durumunuza göre karşı tarafa ödeyen sigortacılık dilinde "Zorunlu Karayolları Mali Mesuliyet Sigortası" olarak adlandırılan poliçe çeşididir.

Trafik Sigorta poliçesi bulunmayan araçlar trafikten men edilebildiği gibi, bir kaza neticesinde karşı tarafa verilebilecek her türlü zarar araç ruhsat sahibinin sorumluluğundadır.

Zorunlu Trafik Sigortası sorumluluk limitleri

  • Kişi başına ölüm ya da sürekli sakatlık hali: 268.000 TL
  • Kaza başına ölüm ya da sürekli sakatlık hali: 2.680.000 TL
  • Araç başına maddi teminat: 26.800 TL
  • Kaza naşına maddi teminat: 53.600 TL

Kasko poliçeleri içerisinde satılan İhtiyari Mali Mesuliyet limitleri de Trafik Sigortasının zamanında yapılmaması veya bitmiş olması durumunda 3. Şahıslara verilen zararları karşılamamaktadır. Bu nedenle en önemli poliçe çeşitlerinden biridir.

Aracınızın maruz kalabileceği trafik kazası, çalınma, cam kırılması, anahtarın kaybolması, çizilmesi, aracın yanması, terör saldırısı, deprem, su baskını ve ihtiyari mâli mesuliyet, ferdi kaza, hukuksal koruma gibi olası risklere karşı aracın rayiç bedeli üzerinden riskin gerçekleşmesi durumunda zararı tazmin etmek adına aracınızı koruma altına alan poliçedir.

Senelerce çalışıp yaptığınız birikimin ve emeğin mahsülü olan evinizi, yuvanızı olası risklerden ve riskleri gerçekleşmesi durumunda oluşacak zararın tazmin edilmesi korumak maksadıyla satılan sigorta poliçesidir. Makul bir prim bedeli ile ev eşyanızı televizyonunuzun kırılmasından, su baskınından, yangından, yıldırım düşmesinden, patlamalardan, hırsızlıktan, bu tip durumlardan ötürü komşulara verebileceğiniz zararlardan korunabilirsiniz.

Doğal afetlere karşı binalar, konutlar ve ofisler için yaptırılması zorunlu Deprem sigortasıdır. Dask poliçesi mesken olarak inşa edilmiş binaların içerisinde yer alan ticarethane ve benzeri amaçlarla kullanılan bölümler için zorunludur. Bununla birlikte Dask poliçesi tapu işlemlerinde, elektrik, su, abonelik işlemlerinizin yapılması için devlet tarafından zorunlu tutulmuştur.

Dask poliçesi; sigortalanan mekanı deprem riskine karşı poliçedeki brüt metrekare üzerinden belli limitler dahilinde teminat altına almaktadır.

Olası sağlık sorunlarının tedavisi için düzenlenen sağlık sigortası poliçesi ayaktan tedavi ve yatarak tedavi ile hem ayaktan hem yatarak tedavi hizmetlerini kapsamaktadır.